The Number Of The BeastVydáno: 29.května 1982
Studio: Battery (Londýn)
Produkce: Martin Birch
Členové skupiny: Steve Harris (baskytara), Dave Murray (kytara), Bruce Dickinson (zpěv), Adrian Smith (kytara), Clive Burr (bicí).
Videoklipy: Run To The Hills, The Number Of The Beast
Celkový čas: 44:55Stručná charakteristika alba: Po tom, co kapelu opustil její dosavadní zpěvák Paul Di´anno a na jeho místě se objevil nový zpěvák Bruce Dickinson se čekalo na nové album s velkým napětím. Toto album předčilo do té a zřejmě i do dnešní doby všechny nejlepší očekávání na světě. Tento počin Iron Maiden je mnohými dodnes považován za vůbec nejlepší. S novým zpěvákem se kapele otevřela úplně nová cesta, která vedla na trůn heavy-metalového nebe. Dickinsonův zpěv na tomto albu ohromil všechny fanoušky a bylo jasné, že Iron Maiden se díky tomuto tahu stali ještě slavnějšími něž předtím. Album nabízí nesmrtelné hitovky jako The Number Of The Beast, The Prisoner nebo Run To The Hills, ale také úplně nové prvky heavy-metalu. Písně jako Children Of The Damned nebo Hallowed Be Thy Name mají nekonečnou energii a obrovský prostor. The Number Of The Beast je zcela jistě jedno z nejlepších alb heavy-metalové historie!


1. Invader (Harris)2. Children Of The Damned (Harris)

Tato píseň je inspirována stejnojmenným filmem z roku 1963,ve kterém se šest dětí s výjmečnými psychologickými vlastnostmi pouští do boje proti podřadné lidské rase. Tato skladba konkrétně popisuje smrt posledního z těchto dětí, které kráčí proti lidem, kteří ho chtějí zabít. Píseň film dokonale vystihuje, atmosféra skladby je úžasná, přímo vás vtáhne do sebe. Skvělé kytarové rify, skvělý text a zpěv a skvělé kytarové sóla. Tato skladba patří zřejmě k těm nejznámějším.

3. The Prisoner (Harris, Smith)4. 22 Acacia Avenue (Harris, Smith)5. The Number Of The Beast (Harris)

Jedna z nejznámějších písňí skupiny a zároveň obrovská hitovka. Tato píseň vznikla na základně filmu Omen 2 a snu Steva Harrise. Ďáběl poslal na zem zlou bestii, protože ví, že čas se krátí. Tato píseň zvedla velkou vlnu nevole u náboženských fanatiků, kteří nepochopili text písňě. Jak, ale řekl sám Steve Harris ,píseň není v žádném případě uctívání ďábla, ba naopak. Po zvukové, textové i melodické stránce je tato píseň úžasná. Začíná tichým odříkáním z bible. Startuje se melodie a Dickinson začíná zpívat, v další fází se tempo písně ještě zrychlí a vyvrcholí refrémem. Uprostřed písně je skvěle zpracované sólo a po posledním refrému končí píseň úžasným závěrem.

6. Run To The Hills (Harris)

Další obrovská hitovka skupiny. Je o boji indiánů a amerických vojáků. První část je s pohledu indiánů a druhá část popisuje boj s pohledu vojáků. Propracovaný text, výborný zpěv Dickinsona a nechybí ani píchlavé sólo. Píseň začíná bubny McBraina, které napodobují velmi věrně dupot koní. Většinou i ten, kdo Iron Maiden nezná, tuhle píseň už určitě někde slyšel.

7. Gagland (Smith, Burr)8. Total Eclipse (Harris, Murray, Burr)9. Hallowed Be Thy Name (Harris)