Seventh Son Of A Seventh SonVydáno: 11.dubna 1988
Studio: Musicland (Německo - Mnichov)
Produkce: Martin Birch
Členové skupiny: Steve Harris (baskytara), Dave Murray (kytara), Bruce Dickinson (zpěv), Adrian Smith (kytara), Nicko McBrain (bicí).
Videoklipy: Can I Play With Madness, The Evil That Men Do, The Clairvoyant, Infinity Dreams (live)
Celkový čas: 44:03Stručná charakteristika alba: Iron Maiden byli již v tomto období dlouho neotřesitelně na pomyslném trůnu heavy metalového nebe. I přesto skupina nepřestala překvapovat a toto album je toho zářným důkazem. "Seventh Son" je asi nejměkčím albem skupiny. Ve skladbách se nachází spoustu syntenzátorových ploch, které jsou, ale doplňovány skvělými riffy, či sóly. Co se týče zpěvu ,Dickinsonův hlas na tomto díle zní stále velmi energicky a je jasné, kdo je nejlepším zpěvákem metalového světa. Na albu naleznete pro skupinu netypické hitovky, jako Can I Play With Madness, či The Evil That Men Do, které se okamžitě po vydání dostaly na první místa světových hitparád. Ozdobou alba je titulní skladba, ve které ukázal Steve Harris, že jde jít stále ještě dál. Díky tomu, že toto album nebylo tolik tvrdé a nabídlo několik píchlavých hitovek se stalo ve světě velmi úspěšným a prodávaným.


1. Moonchild (Smith, Dickinson)2. Infinity Dreams (Harris)3. Can I Play With Madness (Smith, Dickinson, Harris)

První singl alba a zároveň obrovská hitovka a asi nejznámější skladba z tohoto alba. Už úvodní výkřik Can I Play With Madness signalizuje, že se tato píseň lehce prodrala na první místa světových hitparád. Výborný zpěv, plus výborná melodie jsou zárukou úspěchu. Sólo je v této písňi pro Maiden možna až příliž krátké, ale skladbě to na dokonalosti neubírá. Skladba pojednává o muži, který se snaží věštit budoucnost pomocí proroka a křištálové koule. I když má píseň poměrně smutný text, její atmosféra je veselá.

4. The Evil That Men Do (Smith, Dickinson, Harris)

Velmi známa hitovka, která zároveň vyšla i jako druhý singl alba. Začíná pomaleji, ale poté se přehoupne do energických riffů a vrcholí výborným refrémem. Nechybí ani sólová část, po které si můžeme naposledy vychutnat opět refrém. Název skladby pochází z dramatu Julius Caesar od Williama Shakespeara. V písňi se vypráví hlavně o životě po smrti.

5. Seventh Son Of A Seventh Son (Harris)6. The Prophecy (Murray, Harris)7. The Clairvoyant (Harris)8. Only The Good Die Young (Harris, Dickinson)

Závěrečná skladba alba si nebere žádné servítky a začíná i končí velmi rychle a energicky. Tato píseň se vyznačuje hlavně výborným refrémem. Její konec je skvělý a ve velkém stylu uzavírá tento velmi povedený album. Tématem skladby je opět zkoumání smyslu života po smrti.