No Prayer For The DyingVydáno: 1.října 1990
Studio: domácí studio Steva Harrise, Battery - Londýn
Produkce: Martin Birch
Členové skupiny: Steve Harris (baskytara), Dave Murray (kytara), Bruce Dickinson (zpěv), Janick Gers (kytara), Nicko McBrain (bicí).
Videoklipy: Holy Smoke, Bring Your Daughter...To The Slaughter
Celkový čas: 44:31Stručná charakteristika alba: Po asi nejměkčím albu v historii skupiny přišlo v roce 1990 nekompromisní a tvrdé heavy metalové album! Náhrávání tohoto počinu předcházel smutný odchod kytaristy Adriana Smithse, který se vydal tvořit vlastní tvorbu. Nahradil ho ďábel všech pódii - Janick Gers. Album se vyznačuje nádhernou "špínou" kytar, která byla zcela jistě nahrána na stopy již v domácím studiu Steava Harrise, kde se původně nahrávalo, než si tento materiál odvezl producent Martin Birch do Londýna, kde jim vtiskl konečnou podobu. Nové svěží nápady se míchají s tradičními, leč osvědčenými postupy a mírná změna se odehrává také při některých sólech, kde lze pocítil příchod nového kytaristy Janicka Gerse. Album nabízí neuvěřitelné "fláky", jako je legendární Bring Your Daughter.., či hitovky jako Tail Gunner nebo Hooks In You. Ale v albu naleznete také baladické nálady z předešlého alba (v písňi Mother Russia) doplněné dalšími povedenými kousky.


1. Tailgunner (Harris, Dickinson)2. Holy Smoke (Harris, Dickinson)3. No Prayer For The Dying (Harris)4. Public Enema Number One (Murray, Dickinson)5. Fates Warning (Murray, Harris)6. The Assassin (Harris)7. Run Silent Run Deep (Harris)8. Hooks In You (Dickinson, Smith)9. Bring Your Daughter...To The Slaughter (Dickinson)10. Mother Russia (Harris)