Iron MaidenVydáno: 14.dubna,1980
Studio: Kingsway (Londýn)
Produkce: Will Malone
Členové skupiny: Steve Harris (baskytara), Dave Murray (kytara), Paul Di´anno (zpěv), Clive Burr (bicí), Dennis Stratton (kytara).
Videoklipy: Phantom Of The Opera
Celkový čas: 40:48Stručná charakteristika alba: Iron Maiden vstoupili do světa výborným albem, které se okamžitě dočkalo spousty pozitivních reakcí, popularita skupiny prudce narostla. Album je rychlé, s výbornými melodiemi. Nabízí rychlé hitovky, jako Sanctuary nebo Iron Maiden, ale Paul Di´anno ukazuje své pěvecké umění také na výborné klidnější písňi Strange World. I když je toto první plnohodnotné album skupiny, chybičky na něm prakticky nejsou, vše je zahrané čistě a s velkou dávkou heavy-metalové energie.


1.Prowler (Harris)

Píseň má výborný začátek, vyznačuje se rychlou a příjemnou melodii podporovanou povedeným textem a zpěvem. Tato píseň vyšla ještě před tímto albem na nahrávce The Soundhouse Tapes.

2. Sanctuary (Harris, Di´Anno, Murray)

Rychlá a energická píseň o kriminálním zločinci. Má výbornou melodii, která se několikrát během písňě znovu rozjede, nechybí ani skvělý refrém a velmi povedené sólo. Na koncertě zní tato skladba vždy fantasticky.

3. Remmember Tommorrow (Harris, Di´Anno)4. Running Free (Harris, Di´Anno)5. Phantom Of The Opera (Harris)6. Transylvania (Harris)7. Strange World (Harris)8. Charlotte The Harlot (Murray)

I když se kytarista Dave Murray mockrát neukázal jako muž, který hází nápady na písňě z rukávu, tak při téhle skladbě udělal do diskografie skupiny velký zářez! Charlotte The Harlot je perfektní rychlá píseň, která toto album ještě více oživuje. Je sestavena stylem, který bere dech, začíná skvělými riffy a velmi povedenou melodii, načež přichází energický Paulův zpěv. Ve střední části se píseň sklidní, aby se poté po několika větách opět dostala do rychlého tempa s výbornými sóly a ještě energičtěji se poté zpět vrací do hlavních riffů. Tato zvukově perfektní píseň je první části o prostitutce Charlotte, konkrétně se v ní zpívá o jejích bolestech a nezdarech. Podle členů skupiny tato osoba opravdu žila. Tato píseň má navíc i své pokračování v dalších albech..

9. Iron Maiden (Harris)

Nesmrtelná hitovka Iron Maiden zní na koncertech již nespočet let. Na živo zní určitě lépe, než na albu. Píseň je celkem jednoduchá, basa, i buby opisují téměř pořád jednu přímočarou melodii. Píseň je rychlá, impulzivní a nese značku skupiny. Text je trošku zvláštní, ale přesto refrém je výborný pro zapojení se fanoušků na koncertech.