Dance Of DeathVydáno: 8.září 2003
Studio: Sarm (Londýn)
Produkce: Kevin Shirley a Steve Harris
Členové skupiny: Steve Harris (baskytara), Dave Murray (kytara), Bruce Dickinson (zpěv), Janick Gers (kytara), Adrian Smith (kytara), Nicko McBrain (bicí).
Videoklipy: Wildest Dreams, Rainmaker
Celkový čas:68:03Stručná charakteristika alba: Po třech letech příchází další studiové album Iron Maiden. Tanec se smrtí (Dance Of Death) nabízí celkem jedenáct propracovaných písní. Kromě úvodních dvou rychlých hitovek jsou ostatní písně vesměs delší. Skladby jako Dance Of Death, No More Lies nebo Paschendale nabízí neuvěřitelně velký a fantastický prostor, skvělé sóla a výborné pasáže. Toto album je pravé heavy-metalové, skupina zůstala naprosto věrna svému stylu. Rozhodně toto album nepatří mezi ty, které si osvojíte hned po prvním poslechu. Postupně budete objevovat skvělé melodie a nálady písňí a toto album si zamilujete. Už snad jen dodat, že bubeník Nicko McBrain se po dvaceti letech podílel na skládání materiálu (New Frontier). Iron Maiden jsou stále na heavy-metalovém trůnu a tímto albem to jasně potvrdili.


1. Wildest Dreams (Smith, Harris)2. Rainmaker (Murray, Harris, Dickinson)

Jasná a rychlá metalová vypalovačka, která zní navíc velmi svěže a moderně. To podporuje navíc skvělý videoklip, který skupina nahrála ve velkém stylu. Pokud by jste chtěli někomu přiblížit blíže moderní Iron Maiden, určitě by první volba padla na tuto pecku, neboť se velmi rychle vryje do paměti, je neuvěřitelně úderná a nabízí nekonečný přísun pravé živelné metalové energie!

3. No More Lies (Harris)4. Montségur (Gers, Harris, Dickinson)5. Dance Of Death (Gers, Harris)6. Gates Of Tomorrow (Gers, Harris, Dickinson)7. New Frontier (McBrain, Smith, Dickinson)8. Paschendale (Smith, Harris)

Skladba je o krvavé a dlouhé bitvě, která proběhla roku 1917 v Belgickém městečku Passchendaele. Významná bitva 1.světové války je také známa jako "Třetí bitva o Yprés". V samotné písni je mistrovsky vystižena samotná atmosféra, spolu se střídajícími se náladami. Skladba je velmi propracovaná, nabízí výborná sóla a postupně se přelévá až do emotivního refrénu.

9. Face In The Sand (Smith, Harris, Dickinson)10. Age Of Innocence (Murray, Harris)11. Journeyman (Smith, Harris, Dickinson)