A Matter Of Life And DeathVydáno: 28.srpna 2006
Studio: Sarm (Londýn)
Produkce: Kevin Shirley a Steve Harris
Členové skupiny: Steve Harris (baskytara), Dave Murray (kytara), Bruce
Dickinson (zpěv), Janick Gers (kytara), Adrian Smith (kytara), Nicko McBrain (bicí).
Videoklipy: The Reincarnation Of Benjamin Breeg, Different World
Celkový čas: 71:52Stručná charakteristika alba: Famozní album, které opět překonalo všechny hranice. I po téměř 30 letech své existence
dokázala skupina nabídnout materiál, který se dotýká samotného nebe. Album zdobí spousta výborných melodií, kytarových
sól, či skvělých postupů. Při jeho poslechu zůstanete pořádně opařeni, je v něm obrovská heavy-metalová energie. Zpěvák
Bruce Dickinson na tomto počinu zpívá jako znovuzrovený, jeho hlas zní neuvěřitelně svěže a jeho kvalita je na nejvyšší úrovni.
Na albu naleznete většinou delší skladby, které jsou neuvěřitelně propracované a jde na nich vidět, že skupina si dala
na každou sekundu nahrávek velmi záležet. I v roce 2006 žije heavy-metal a Iron Maiden ho opět pozvedli až k nebeským
výšinám...


1. Different World (Smith, Harris)2. These Colours Don't Run (Smith, Harris, Dickinson)3. Brighter Than a Thousand Suns (Smith, Harris, Dickinson)

Třetí v pořadí je Brighter Than a Thousand Suns, která ještě předčívá úvodní dvě skvělá díla! Určitě jedna z vůbec nejlepších skladeb skupiny posledních alb! Textově pojednává o problematice a historii atomových bomb. Hudebně se skladba nezdržuje nějakými melodickými linkami, ba naopak je na Iron Maiden až netradičně metalově přímočará a riffově neuvěřitelně úderná! Dickinson hlavně při refrému tahá výšky až z hloubi svého těla a doslova exceluje. Uprostřed dostává píseň ještě větší rozměr, obsahuje nádherně propracované Adrianovo sólo, načež se tempo hry i zpěvu zrychlují do pekelných otáček, které vyusťují v nadpozemsky dokonalé sólo v podání mistra Janicka Gerse! Než vše stačíte strávit, přichází poslední refrén a konec, kdy jste již totálně zničení touto kolosální skladbou. Bruceova poslední slova skladby jsou: "Svatý otče, zhřešili jsme" ...

4. The Pilgrim (Gers, Harris)5. The Longest Day (Smith, Harris, Dickinson)6. Out Of the Shadows (Dickinson, Harris)7. The Reincarnation of Benjamin Breeg (Murray, Harris)8. For The Greater Good of God (Harris)9. Lord Of Light (Smith, Harris, Dickinson)10. The Legacy (Gers,Harris)